Pompa Ceny Luna- 5 powodów, dla których warto zainwestować 

Sep 25, 2022 Others

 

Cena Terra Luna napompowała 10% w ciągu kilku godzin 18 lipca.

 

Akcja cenowa Terra Luna zepchnęła token na szczyt listy “trendowych kryptowalut” CoinMarketCap. Inwestorzy spieszą się, aby kupić Terra Luna po tym, co może być dolną ceną jednej z najbardziej lukratywnych kryptowalut w 2022 roku.

 

Z istniejącą bazą deweloperów i najlepszym UX w kryptowalutach, istnieje wiele powodów, aby kupić Terra Luna w lipcu 2022 roku.

 

W tym artykule przeanalizujemy cenę Terra Luna i przyjrzymy się 5 powodom, dla których warto zainwestować w Lunę.

 

Cena Terra Luna

 

Cena Luny znalazła wsparcie po spadku do poziomu 1,65$ zaledwie pięć dni temu i przebiła się do ceny 1,9$ dzisiaj.

 

1,65$ jest obecnie najniższą ceną wszech czasów dla Terra Luna.

 

Najwyższy poziom nastąpił tuż po początkowym zrzucie tokenów Terra Luna pod koniec maja. Luna szybko wzrosła do ceny 19 dolarów według giełdy Binance, a następnie stale spadała od tego czasu.

 

Jak Terra Luna porównuje się z innymi nowymi kryptowalutami?

 

Niewiele kryptowalut zaczyna życie tak jak Terra Luna.

 

Po dramatycznym upadku poprzedniego ekosystemu Terra Luna (przede wszystkim dawnych kryptowalut Terra Luna i TerraUSD) uruchomiono nowy token Terra Luna, gdy Terraform Labs całkowicie wycofał się z projektu.

 

Porównaj to z uruchomieniem jednego z najbardziej obiecujących altcoinów z 2022 roku, EverGrow. 

 

EverGrow wystartował pod koniec ubiegłego roku z jasno określoną mapą drogową, która nakreśliła dokładne kroki, jakie podejmie kryptowaluta: notowania na dużych giełdach, takich jak DigiFinex; uruchomienie rynku NFT LunaSky; platforma subskrypcji treści Crator; doświadczenie metaverse z The Abstract; pule stakingowe; platforma swapowa EverGrow i wiele innych.

 

Co więcej, EverGrow poszedł dalej niż większość projektów kryptowalutowych, wymieniając wszystkie zespoły rdzeniowe i publikując ich portfele.

 

EverGrow nawet opisał, w jaki sposób główny zespół zarabia na swoje wynagrodzenie – poprzez przełomowy mechanizm nagradzania BUSD, który widzi 8% każdego zlecenia kupna/sprzedaży $EGC rozdawanego każdemu inwestorowi w zależności od wielkości jego holdingu.

 

Przejrzystość EverGrow jest wielkim kontrastem dla tajemniczości Terra Luna.

 

Mapa drogowa Terra Luna jest obecnie całkowicie w rękach zdecentralizowanej sieci deweloperów decydujących się na budowę w sieci. Żaden centralny zespół nie nadzoruje rozwoju. Strona internetowa Terra mówi, że “nowy blockchain Terra” jest jednym z najbardziej “zdecentralizowanych łańcuchów, jakie kiedykolwiek zostały uruchomione”.

 

Ale czy będzie to korzystne dla inwestycji Terra Luna w długim okresie?

 

5 powodów, aby zainwestować w Terra Luna 

 

  1. Istniejąca baza deweloperów. Podczas gdy nowa Terra Luna może nie mieć jasnej mapy drogowej, ma ogromną sieć deweloperów i walidatorów, którzy obecnie budują jej przyszłość. W ciągu ostatniego tygodnia, deweloperzy ci odnieśli sukces w serii nowych aktualizacji na mobilnej stacji Terra: nowy pulpit nawigacyjny, sposób głosowania nad propozycjami zarządzania, sposób zarządzania aktywami NFT, interakcja z inteligentnymi kontraktami, motywy kolorystyczne i więcej.

 

  1. Zdecentralizowana sieć. Jeśli kryptowaluty mają być o decentralizacji, to Terra Luna jest jednym z najprawdziwszych projektów kryptowalutowych obecnie na rynku. Ogromne 70% LUNA zostało zrzucone na społeczność pod koniec maja – Solana tymczasem ma aż 48% podaży SOL trzymanej przez zespół deweloperski i tokeny zakupione przez VC, Binance aż 50%, Avalanche aż 42% i Near Protocol aż 38%. Dzięki temu, że społeczność kontroluje wszystkie fundusze, czyni to nową sieć Terra Luna wyjątkowo zdecentralizowaną i demokratyczną.

 

  1. Koniec z algorytmami. Blockchain Terra Classic został zbudowany wokół algorytmu, który utrzymywał peg 1$ TerraUSD i cenę Luny (teraz Luna Classic). Ten algorytm nie jest obecny w nowym ekosystemie Terra – w rzeczywistości nie ma jeszcze stablecoina. Niewiele projektów kryptowalutowych startuje z tak znaną nazwą i istniejącą bazą deweloperów.

 

  1. Determinacja. Duża istniejąca baza posiadaczy Luny, którzy stracili fundusze w upadku Terra Luna i UST, będzie nadal otrzymywać nowe tokeny Terra Luna w ciągu najbliższych dwóch lat. Wielu niezadowolonych inwestorów ma zamiar odzyskać swoje straty – niektóre z nich były ponad sześciocyfrowe. Inwestorzy ci będą nastawieni byczo do projektów Luna i skłonni do zatrzymania tokenów do czasu, gdy ceny będą pozytywne dla sprzedaży.

 

  1. Protokoły jakości. Istniejące wcześniej protokoły przygotowują się do uruchomienia w sieci Terra 2.0. Należą do nich Prism Protocol, Sigma Finance, Nebula Protocol i Astroport – wiodący zdecentralizowany rynek.

 

>> Jak inwestowac w Terra (LUNA)

 

Ryzyko związane z inwestowaniem w Terra Luna

 

Bezpośrednie ryzyko związane z inwestowaniem w Terra Luna jest jasne: projekt poniósł dramatyczną porażkę w maju.

 

Około 40 miliardów dolarów wartości zostało wymazane z Luny (teraz Luna Classic) i TerraUSD (TerraClassicUSD) podczas katastrofalnego upadku wcześniej tego 2022 roku. Podczas gdy stabilność algorytmicznego stablecoina UST (teraz USTC) była prawdopodobnie winna upadkowi, istnieją powody, aby być ostrożnym w stosunku do Terra 2.0.

 

Brak mapy drogowej sprawia również, że wszelkie inwestycje Terra Luna są teraz spekulacyjne.

 

Porównaj to z analizą potencjalnego ROI z EverGrow. Strona internetowa EverGrow zawiera szereg kalkulatorów, które pomagają inwestorom zorientować się, jakiego ROI mogą oczekiwać od nagród BUSD (nagrody BUSD to 8% z całkowitego 14% podatku od transakcji na wszystkich zleceniach kupna/sprzedaży EverGrow).

 

Na przykład, inwestycja $1000 w EverGrow dzisiaj kupuje $EGC 6.8 mld (obecna cena EverGrow: $0.000000146). Używając kalkulatora Sleek Finance (nie oficjalnego) 6,8 mld $EGC da Ci miesięczny dochód pasywny BUSD w wysokości 6,24 $ przy dziennym wolumenie transakcji na poziomie obecnych 170 000 $.

 

Ale kiedy rynek byka powraca i dzienny wolumen obrotu wraca do szczytu z 2022 roku w wysokości 12 milionów dolarów, możesz zarabiać 440 dolarów w miesiącu, jeśli wolumen obrotu pozostaje tak wysoki przez 30 dni.

 

Nie jesteś pewien czy dzienny wolumen obrotu pozostanie wysoki? Wystarczy spojrzeć na raport z postępu prac nad narzędziami EverGrow, aby zobaczyć, że rynek LunaSky NFT jest ukończony w 92%, podczas gdy platforma subskrypcji treści Crator jest ukończona w 72%. Inne narzędzia na mapie to Giełda EverGrow (ukończona w 30%) oraz Metaverse EverGrow (ukończone w 20%).

 

Możesz uzyskać aktualizacje wideo na temat każdego z tych narzędzi na oficjalnym Twitterze EverGrow.

 

Podczas gdy strona internetowa Terra jest oszałamiająca, a doświadczenie UX drugie w kolejności, nie ma mapy drogowej, aby sprawdzić postępy lub środki, aby uzyskać uchwyt na ROI.

 

Czy Terra Luna to dobry zakup?

 

Terra Luna ma potencjał, aby odzyskać swoje miejsce w top 20 kryptowalut.

 

Jednak żadna z tych rzeczy nie jest przesądzona. Istnieje duża szansa, że istniejące wcześniej Terra dApps, protokoły i giełdy wygrają ogromny wolumen obrotu i zwiększą cenę Luny przez resztę 2022 roku – ale to tylko szansa na razie.

 

Terra Luna musi również odzyskać zaufanie inwestorów po tym, jak stała się synonimem krachu kryptowalutowego, który rozpoczął się w maju 2022 roku i doprowadził do upadku nawet wiodących projektów w branży.

 

Jeśli Terra Luna jest dobrym zakupem w lipcu 2022 roku, to jest to oparte na spekulacjach.

 

Cena Terra Luna pompuje w połowie lipca i wygląda na to, że dno jest w środku. Inwestycja w tej chwili może przynieść dobry zwrot, ale istnieje ryzyko związane z wejściem w Luna lub uczynieniem z niej swojej największej pozycji.

 

Mając to na uwadze, warto sprawdzić inne kryptowaluty o małej kapitalizacji rynkowej, takie jak EverGrow (60 milionów dolarów kapitalizacji rynkowej), które prawdopodobnie mają większy potencjał, aby zapewnić ogromny ROI dla inwestorów. EverGrow upraszcza proces inwestycyjny i pomaga zaszczepić większe zaufanie, nie rezygnując jednocześnie z szansy na wykładniczy wzrost, gdy zyska szerszą ekspozycję i adopcję.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *